Mistrovství ČR na dlouhých tratích Praha Císařská louka

Ve dnech 21 a 22 dubna se zúčatnili závodníci rychlostní kanoistiky TJ Tatran Mistrovství ČR na dlouhých tratích, které se tradičně konali v Praze na Císařské louce. Závodilo se ve všech věkových kategoriích na trati dlouhé 5 km s 8 obrátkami, které vždy mají na svědomí řadu nedobrovolných koupání.

Ani letos tomu nebylo jinak. Z Tatranu to potkalo tentokrát juniora Petra Sůsu. I tak závodníci ze Sedlčan přivezli dostatek medailí. Nejlepší zase byla Kristýna Brunová v kategorii žákyň. Vyhrala závod jednotlivkyň (singla) a se svoji koleginí J. Luňačkovou druhý den i debla. Dost podobně se vedlo její mladší sestře Kateřině v kategorii bednjamínek, které jezdí stabilně trať v délce 2 km. Na singlu byla druhá a se svoji koleginí Kavulovou z Kojetína vyhrála debla.

Skvěle si vedl prvním rokem junior - Lukáš Hes. V dramatickém souboji singlkajaků vybojoval cenné 3 místo a debla dokonce se svým kolegou Fasnerem z Olomouce vyhrali.

Na bodovaná místa se ještě dostala Anna Kosíková v kategorii žaček kdy na singlu byla 7. na deblu 4. Body za 7.místo dovezla za debla Leona Sladkovská se svoji oddílovou koleginí Terezou Kosíkovou z kategorie juniorek.

Výborně si vedl i všestranný sportovec Zdeněk Štůla, který v kategorii veteránu na singlkanoi dojel na 3 místě.

Jakub Durďák jel svůj první závod v kategorii mužů. V silné konkurenci vesměs profesionálních a poloprofesionálních závodníků dojel v druhé polovině startovního pole.

Z Tatranu na tomto závodě nestartovali všichni závodníci a tak bude zajímavé, jak si povedou i oni na krátkých tratích, 1 - 3. června v Račicích.

oddíly: